• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Правопросвітницький проект "Я маю право"

Реформа в галузі освіти у нашому житті

15 березня 2018 року було проведено семінар для вчителів школи та батьків школярів на тему «Реформа у галузі освіти у нашому житті».

В рамках даного семінару розглядалося питання запровадження програми діяльності уряду щодо реформування загальної середньої освіти до 2029 року.Було наголошено на тому, що ідея реформи передбачає введення 12-річної шкільної освіти, яка складатиметься з початкової освіти тривалістю 4 роки, базової середньої освіти тривалістю 5 років, яка здобуватиметься в гімназії, і профільної середньої освіти тривалістю 3 роки, яка здобуватиметься в ліцеї чи закладах професійної освіти. Згідно Концепції, перехід на12-річне навчання та старт нової української школи передбачаєтьсявже в 2018-2019 навчальному році.

Зазначалося , що Концепція «Нової української школи» корелюється не лише з кращими світовими практиками, а й потребами міжнародного ринку праці. Передбачається, що вже у 2020 році для успішного працевлаштування будуть потрібні такі навички, як уміння вирішувати складні завдання, критичне мислення, креативність, емоційний інтелект тощо.

Багато дискусій викликав пункт, який стосується "оптимізації" шкіл в сільській місцевості, що передбачає закриття неефективних малокомплектних шкіл і створення опорних. Батьки звертали увагу на те, що цей проект виключає один не менш важливий фактор – географічний.

Тут же зверталася увага на проблему з дефіцитом кваліфікованих працівників освіти в сільській місцевості. Стрімкий занепад інфраструктури, відсутність дозвілля та проблеми з житлом роблять непривабливою перспективу проживання і роботи в селі для більшості молодих спеціалістів.

Директор школи повідомила про те, що, враховуючи цей фактор влада вдалася до "рішучих" дій - вирішили заохочувати на роботу в глибинку пріоритетом при вступі до вишу та безкоштовним житлом після випуску.

Президент України Петро Порошенко підписав Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" (щодо працевлаштування випускників), прийнятий Верховною Радою 6жовтня. Абітурієнтам, які планують вчитися на вчителів та медиків, надається право на першочергове зарахування до вишу за держзамовленням, якщо ті уклали угоду про відпрацювання не менше трьох років у сільській місцевості або селищах міського типу. Крім цього держава обіцяє забезпечити відповідним випускникам безоплатне користування житлом з опаленням і освітленням у межах установлених норм. Закон запрацює вже з 1січня.

Кiлькiсть переглядiв: 443

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.